Tęczowy Zakątek - tel. (76) 856 12 71 | 59-220 Legnica, ul. S.I. Witkiewicza 4 | e-mail: teczowyzakatek [at] poczta.onet.pl

Informacje

 

linia

OGŁOSZENIE NASZE PIĄTKI

LISTOPAD- PATRIOTYZM

Patriotyzm – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęci ponoszenia za nią ofiar i gotowości do jej obrony.

Kształtowanie postawy patriotyzmu i poczucia przynależności narodowej.

 

Dziecko wie i rozumie stosowanie zwrotów:

  • Jesteśmy Polakami

  • Mieszkamy w Polsce

  • Rozumie i potrafi podać nazwę swojej Ojczyzny i stolicy Polski

  • Potrafi podać symbole narodowe – godło i flagę i hymn narodowy

 

 

Uświadomienie dzieciom że 11.XI. 1918 roku Polska Odzyskała Niepodległość i dlatego każdego roku obchodzimy i świętujemy Odzyskanie Niepodległości.

Małe dziecko uczy się poprzez naśladowanie dorosłych, głównie rodziców i innych członków rodziny. Stąd też początkowo obraz Ojczyzny utożsamia z rodziną. W tym wieku Ojczyznę dla dziecka stanowi dom rodzinny, ulubione miejsca zabaw, bliskie osoby. W miarę poznawania zewnętrznego świata, staje się nią środowisko lokalne, miejsce zamieszkania, a więc i przedszkole, w którym dziecko czuje się bezpieczne. Z biegiem lat obraz ten wzbogaca się i poszerza stając się dla dziecka przedmiotem estetycznym wywołującym szczególne emocje i uczucia. Stąd też ważną rolą przedszkola w kształtowaniu postaw patriotycznych jest dostarczanie wiedzy o najbliższym otoczeniu.

 

    Linia

    Przedszkole Niepubliczne "Tęczowy Zakątek"

    Paweł Janicki - Tworzenie stron internetowych